Vorige week schreef ik dat het Pascha dat we over acht weken zullen vieren, een vernieuwing is van onze relatie met God, die we bij onze doop zijn aangegaan.
De doop en de daaraan voorafgaande vereiste stappen – geloof en bekering – zijn echter slechts het begin van onze weg met God naar het eeuwige leven in het Koninkrijk van God. Laten we niet vergeten dat Jezus de weg die wij bewandelen, de smalle weg noemt (Mattheüs 7:14). Daarom is het belangrijk om een duidelijk besef te hebben van het doel en de richting om op deze smalle weg ons doel te bereiken.
Na verloop van tijd zal onze gezindheid na de doop meer en meer veranderen. We moeten groeien in goddelijke wijsheid, kennis en begrip van de Bijbel (Spreuken 2:1-11). In de loop van ons leven na de doop moeten we leren om meer en meer te gaan denken zoals God denkt en zo te handelen.
Daarom is het Pascha een gelegenheid om de balans op te maken: hebben wij het afgelopen jaar in dit opzicht vooruitgang geboekt? Groeien we in zelfkennis over de dingen die we aan het veranderen zijn of nog moeten veranderen? Natuurlijk zullen we niet in één jaar van een geestelijke dwerg in een geestelijke reus veranderen, maar beweging in de goede richting zou merkbaar moeten zijn. Dit geldt ook voor het 2e grote gebod: ben ik geduldiger, begripvoller, barmhartiger enz. geworden in mijn omgang met anderen?
Zoals een klein kind leert lopen, zo waren we in het begin (of zijn we nog steeds) misschien aan het strompelen op deze nieuwe levensweg. De verzoekingen en beproevingen waarmee u te maken krijgt, zullen u soms doen struikelen en vallen. Maar laten we niet vergeten dat God en Jezus Christus er zijn om u te troosten en u te helpen bij elke stap op uw weg. Het is onze taak om te blijven leren in het proces om volwassen christenen te worden.
Met de doop maken we ons voornemen bekend om de weg van God te gaan als onze voornaamste prioriteit in het leven. Jezus spoort ons aan om voortdurend “het Koninkrijk van God en zijn gerechtigheid” te zoeken (Mattheüs 6:33). Regelmatig gebed en bestudering van Gods Woord zijn onmisbare of essentiële sleutels die ons helpen ons te blijven oriënteren op Gods manier van leven. Hoe zag dit aspect van ons leven eruit in de maanden sinds het laatste Pascha?
De doop – het “officieel” beginnen aan de weg van God – is de belangrijkste beslissing die iemand in dit leven kan nemen. Maar dit besluit is slechts het begin van onze reis met God, en het Pascha biedt ons een jaarlijkse gelegenheid om de balans op te maken: hebben wij vooruitgang geboekt op onze reis met God?
Ik wens u allen een gezegende Sabbat.